Formula 1

Így nézne ki az F1 a Red Bull nélkül

2023. szeptember 20.

Sok szurkolónak elege van már a Red Bull idei dominanciájából a Formula-1-ben – de mi lenne, ha egyszerűen eltüntetnénk a sokáig verhetetlennek tűnő csapatot a küzdelmekből?

Bár még hét futam hátra van a 2023-as Formula-1-es világbajnokságból, talán már most kijelenthetjük, hogy a Szingapúri Nagydíj produkálta messze a legjobb versenyt az évben. Mindez annak köszönhető, hogy a Red Bull szokatlanul gyenge arcát mutatta a múlt hétvégi futamon: Max Verstappen és Sergio Perez folyamatosan panaszkodott az ez idáig legyőzhetetlennek bizonyuló autóra, mind az RB19 vezethetősége, mind a stabilitása hagyott maga után kívánnivalót. Az energiaitalosok időmérős teljesítménye egyenesen sokkoló volt, miután Perez a 13., Verstappen pedig a 11. helyen pottyant ki a Q2-ben.

Noha a kétszeres világbajnok futam utáni nyilatkozatából kiderült, hogy némi javuláson ment keresztül a csapat a lehangoló egykörös tempó után a versenytempó tekintetében, így is kiszállt a bikások párosa a futamgyőzelemért zajló küzdelemből. A Red Bull-pilóták kivonásával az egyenletből, hirtelen rendkívül izgalmassá vált az első helyért folyó csata, az utolsó körökben négy versenyző harcolt – pár másodpercre egymástól – az élen. Végül Carlos Sainz húzta be a szezon első nem Red Bull-os győzelmét, szorosan mögötte Lando Norris és Lewis Hamilton futott be, George Russell pedig hatalmas igyekezetében az utolsó körben dobta el dobogós helyezését.

Ezután a futam után újra sokakban felmerült, milyen zseniális izgalmaknak lehetnénk szemtanúi az F1-ben, ha egyszerűen kivennénk a Red Bullt az idei mezőnyből. Nos, a PlanetF1 szaklap pont ennek járt utána: összeállították az egyéni és konstruktőri bajnoki tabellát oly módon, hogy az eddigi futamok végeredményeiből törölték a bikásokat és ezáltal kialakult egy új tabella.

Ez alapján Fernando Alonso és Lewis Hamilton vívnának szoros csatát a világbajnoki címért, jelen állás szerint a spanyol 11 pontos előnnyel vezetne a brit előtt. Mögöttük Carlos Sainz zárkózna fel a legutóbbi két futamon elért győzelmével. A Ferrari fanok egyébként nagyon örülhetnének, hiszen ebben az alternatív univerzumban első-második helyen végeztek volna hazai futamukon, Monzában. Charles Leclerc háromszoros futamgyőztes lenne ebben idén, illetve Lando Norris is megszerezte volna első F1-es győzelmét, sőt, sorozatban két diadalt könyvelhetett volna el magának: hazai pályán Silverstone-ban, majd a Hungaroringen.

A 2023-as újoncok is sokkal boldogabbak lehetnének. Nos, nem mindannyiuk: az idényt az AlphaTauriban kezdő debütáns, Nyck de Vries egy pontot sem szerzett mindössze tíz futamból álló Formula-1-es karrierje alatt (ha nem számítjuk a tavalyi monzai beugróversenyét, amelyet a kilencedik pozícióban zárt), amely júliusi menesztésével ért véget. Ezen sajnos az újraszámolt tabella sem segítene, De Vries ugyanis így is nulla egységgel zárt volna. Nem úgy, mint a másik újonc, Logan Sargeant, akinek valójában első pontszerzése még várat magára, ebben az alternatív valóságban viszont már három pontja is lenne. A harmadik újonc, Oscar Piastri a Red Bull nélkül már kétszer is felállhatott volna a dobogóra első évében, illetve a belgiumi sprintfutamot pole-pozícióból indulva meg is nyerte volna.

A konstruktőri bajnokságban is komoly csata zajlana az élen: ott a Mercedes vezetne, mögöttük mindössze 18 ponttal következne a legfőbb kihívójuk, a Ferrari. A Williamsnek jelen állás szerint 52 pontja lenne – a valóságban 2017 óta nem gyűjtöttek ilyen sok egységet egy szezon alatt.

Érdekes eljátszani a gondolattal, a Red Bull azonban itt van és nem tágít. A következő hétvégén Suzukában lesz alkalma Verstappenéknek a javításra, a holland pedig magabiztosan nyilatkozott a szingapúri szenvedés után – szerinte kedvezni fog a japán pálya a bikások autójának.

Formula-1: Japán Nagydíj